WARSZTAT: Jak zwiększać zaangażowanie w zespole? Mechanizmy z gier wykorzystane w zarządzaniu?

PROWADZĄCA:
Jagoda Gandziarowska-Ziołecka, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Rozwoju Metody, Pracownia Gier Szkoleniowych

Czas i miejsce: 24 maja 2017, 9:00 - 16:00, Warszawa
Maksymalna liczba uczestników:
20
Koszt udziału: 1199zł netto (przy rejestracji do 12.05.2017),
1399zł netto (przy rejestracji po 12.05.2017)

Menedżerowie cały czas szukają sposobów na to, by skuteczniej angażować swoje zespoły i zarażać pasją do realizacji wspólnych celów. To z takimi pracownikami, organizacje osiągają najlepsze wyniki i tworzą innowacyjne produkty. Prawdziwe wyzwanie pojawia się jednak, gdy zamiast atmosfery rozwoju, pojawia się presja czasu, oczekiwanie wysokiej jakości wyników, a naszym zadaniem jest zaangażowanie pracowników np. z tzw. pokolenia Y lub posiadających unikalne kompetencje, którzy mogą wybierać spośród najróżniejszych ofert i których trudno utrzymać w firmie. W czasie warsztatu pokażemy Państwu jak przełożyć mechanizmy występujące w grach do budowania zaangażowania pracowników.

DLACZEGO WARTO?

Celem warsztatu jest pokazanie jak skutecznie motywować siebie i innych oraz jak zwiększać zaangażowanie w swoich zespołach. Program wykorzystuje wyniki badań opracowane na Uniwersytecie Stanforda, wprowadzając metodologię 9 czynników zaangażowania – praktycznego narzędzia motywowania ludzi i zespołów.

Podczas warsztatu:

  • Przyjrzysz się wyzwaniom w pracy zespołu, od którego wymaga się wysokiej jakości wyników przy dużej presji czasu. Sprawdzisz jak jasno określony cel, natychmiastowy feedback czy gradacja trudności wpływają na zespół i jego skuteczność.
  • Sprawdzisz jaki jest Twój styl angażowania – jakim jesteś typem gracza, jakich graczy masz w swoim zespole i co motywuje poszczególne typy.
  • Przeanalizujesz współpracę ze swoim zespołem i dowiesz się jak możesz zwiększyć jego zaangażowanie.
  • Zainspirujesz się nowym podejściem do motywowania i angażowania, dopasowanym do specyfiki pracy z młodymi ludźmi.
  • Poznasz techniki związane ze zwiększeniem zaangażowania w zespole według koncepcji 9 czynników;  np. narzędzia udzielania informacji zwrotnej (metoda białych i czarnych pereł); matryce do podsumowywania projektów pozwalające na konstruktywne wyciąganie wniosków z doświadczeń, proste techniki budowania przynależności do zespołu i firmy w codziennej pracy.
Zainspirowanie się światem gier ma ogromne znaczenie dla zarządzania zespołami, szczególnie w przypadku pokolenia Y, które bardziej niż inni potrzebuje powodu do zaangażowania, wykraczającego poza benefity finansowe. W czasie warsztatu pokażemy narzędzia motywowania zaczerpnięte ze świata strategicznych gier on-line, w którym to świecie ludzie nie tylko angażują się w żmudne działania przez kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt godzin w tygodniu, ale też płacą za to, żeby móc to robić. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wykorzystać mechanizmy gier w swoich zespołach – zapraszam na warsztat!

Jagoda Gandziarowska-Ziołecka, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Rozwoju Metody, Pracownia Gier Szkoleniowych

Ekspert metody gier i symulacji w procesach szkoleniowych. Partner zarządzający i współzałożycielka Pracowni Gier Szkoleniowych, Co-Founder Competence Game. Zrealizowała pond 1000 godzin spotkań, interwencji i szkoleń metodą gier. Specjalizuje się w wykorzystywaniu gier symulacyjnych w procesach budowy nowych zespołów, usprawniania komunikacji, wdrażania zasad współpracy opartej na zaufaniu i zorientowanej na osiąganie celów. Wykładowca metody gier w Szkole Głównej Handlowej, Uniwersytecie Warszawskim i Akademii Leona Koźmińskiego. Pasjonuje ją jakość współpracy organizacji w życiu publicznym. Współtworzy programy dla administracji publicznej i sektora edukacji. Od 2010 roku jest członkiem zarządu International Simulation and Gaming Association (Międzynarodowe Stowarzyszenie Gier i Symulacji ISAGA).

UCZESTNICY KONFERENCJI O WARSZTACIE:

Inspirujące warsztaty! Poprzez gry można zobaczyć samego siebie.
Pełnomocnik Zarządu ds. HR, Apator Rector

Bardzo dużo istotnych informacji dotyczących podtrzymywania zaangażowania w zespole oraz innych tematów.
Zastępca Szefa działu IT, NSK BEARINGS POLSKA

 


Udział w warsztatach zawiera:

  • całodniowe szkolenie
  • materiały szkoleniowe
  • przerwy kawowe, lunch
  • certyfikat uczestnictwa potwierdzający nabytą wiedzę
  • możliwość indywidualnej konsultacji z trenerem przed i po szkoleniu

Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby warsztaty odbyły się zgodnie z prezentowanym programem, jednak zastrzega się możliwość częściowych zmian.