Napisz do nas!

Opisz nam swój problem, podpowiedz czego brakuje w naszej bazie lub co możemy zmienić:


Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

Wiązar Jętkowy v.5.3

Wiązar Jętkowy to aplikacja dla osób montujących wiązary jętkowe. Pozwala wylcizyć wszystkie parametry zgodnie z normami.

Chcesz dodać program?
Link nie działa? Napisz do nas!
Liczba pobrań: 1515
Cena/licencja: Demo
Producent/dystrybutor: SPECBUD s.c.
Rozmiar: 9.47 MB
Nazwa pliku: wj_demo_5.3.exe
Wiązar Jętkowy to program służący do obliczeń statyczno-wytrzymałościowych drewnianych wiązarów jętkowych zgodnie z normą PN-B-03150:2000 z uwzględnieniem zmian Az1, Az2 i Az3 do tej normy. Konstrukcję więźby deklaruje się niezwykle szybko opisując jej układ poprzeczny i podłużny za pomocą kilku parametrów. Ustrój wiązara może mieć różne pochylenia połaci i różne poziomy oparcia na murłatach, a także dodatkowe podparcia kalenicy i jętki. Można także zdefiniować dodatkowy element łączący krokwie powyżej jętki.

Wiązar Jętkowy automatycznie generuje ciężar pokrycia dachu wg normy obciążeń stałych, a także obciążenie śniegiem i wiatrem wg aktualnych przedmiotowych norm PN, z uwzględnieniem zmian Az1 do norm śniegowej i wiatrowej. Dodatkowo aplikacja może uwzględnić ciężar ocieplenia dachu i obciążenie użytkowe jętki. Przy deklarowaniu obciążeń możliwa jest współpraca z modułem obciążeniowym programu Kalkulator Obciążeń Normowych.
Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.