Napisz do nas!

Opisz nam swój problem, podpowiedz czego brakuje w naszej bazie lub co możemy zmienić:


Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

Strop Akermana v.4.8

Strop Akermana to aplikacja dla konstruktorów i budowlańców. Pozwala na wyliczenia obciążeniowo-statyczne jednoprzęsłowych stropów Akermana.

Chcesz dodać program?
Link nie działa? Napisz do nas!
Liczba pobrań: 1864
Cena/licencja: Demo
Producent/dystrybutor: SPECBUD s.c.
Rozmiar: 11.4 MB
Nazwa pliku: stropy_demo_4.6.exe
Strop Akermana to program służący do obliczeń statyczno-wytrzymałościowych jednoprzęsłowych stropów Akermana zgodnie z normą żelbetową PN-B-03264:20002 z uwzględnieniem poprawki Ap1 lub zgodnie ze starą normą PN-84/B-03264. W tablicy obciążeń wprowadza się poszczególne warstwy stropu i obciążenie użytkowe. Można zadawać obciążenie równomiernie rozłożone na powierzchni stropu oraz obciążenia liniowe (np. ścianki działowe). Możliwa jest współpraca z modułem obciążeniowym programu Kalkulator Obciążeń Normowych, co zwiększa wygodę i szybkość zestawiania obciążeń powierzchniowych i liniowych.

Strop Akermana określa średnice pręta dla podanej wysokości pustaka i grubości nadbetonu oraz parametrów materiałowych betonu i stali. Wylicza także rozstaw strzemion, spełniający normowe warunki stanu granicznego nośności. Sprawdzane jest także ugięcie stropu i rozwarcie rys. Sporządzany jest szkic wkładek zbrojeniowych i rozmieszczenia strzemion.

UWAGA

Demo zawiera także wersja pokazowe programów Płyta Krzyżowo Zbrojona i Płyta Jednokierunkowo Zbrojona.
Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.