Napisz do nas!

Opisz nam swój problem, podpowiedz czego brakuje w naszej bazie lub co możemy zmienić:


Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

Safari dla Windows 5.1.1

Safari to przeglądarka internetowa, oferująca w najnowszym wydaniu miedzy innymi użyteczny czytnik artykułów oraz obsługę gestów

Chcesz dodać program?
Link nie działa? Napisz do nas!
Liczba pobrań: 715
Cena/licencja: Freeware
Producent/dystrybutor: Apple Computer
Rozmiar: 38.29 MB
Nazwa pliku: SafariSetup5.1.1.exe

[inne wersje programu Safari dla Windows]
Safari to przeglądarka zaprojektowana przez firmę Apple z myślą o komputerach z systemem Mac OS X, iPadach i iPhonach, jednak zdecydowano się także na edycje pod Windows. Zastosowano tu silnik WebKit, znany również z Google Chrome. Dzięki znacznie przyśpieszonemu silnikowi Nitro Engine przeglądarka Apple'a jest niezwykle wydajna podczas przetwarzania JavaScript. Jedną z najważniejszych funkcji jest Safari Developer Program i nowy Extension Builder, dzięki któremu możliwe jest wreszcie tworzenie wtyczek i rozszerzeń bazujących na HTML5, CSS3 i JavaScripcie.

Safari 5 to także lepsza obsługa HTML5 oraz Flash 10, usługi geolokalizacyjne, czytnik Safari Reader ułatwiający przeglądanie artykułów w sieci oraz integracja z wyszukiwarką Bing (oprócz dotychczasowych Google i Yahoo! Search). Mamy także usługę VoiceOver, dzięki której możemy kontrolować działanie przeglądarki za pomocą głosu.

Nowości

W najnowszym wydaniu zwraca uwagę dodanie obsługi gestów, wprowadzenie działania rozszerzeń w mechanizmie „piaskownicy” (sandbox), a także większy nacisk na szybkość przetwarzania JavaScript – aż o 30% szybciej niż w poprzednim wydaniu przeglądarki. Jednym z ciekawszych elementów jest również Safari Reader (Czytelnia) – praktyczny czytnik artykułów, które pobiera wprost ze stron internetowych i prezentuje je w czystej postaci.
Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.