Napisz do nas!

Opisz nam swój problem, podpowiedz czego brakuje w naszej bazie lub co możemy zmienić:


Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

OCSInventory NG (serwer) 2.1.1

OCSInventory NG to narzędzie pozwalające na zinwentaryzowanie zasobów w sieci lokalnej. Obejmuje to zarówno soft, jak też i sprzęt.

Chcesz dodać program?
Link nie działa? Napisz do nas!
Liczba pobrań: 1035
Cena/licencja: GPL
Producent/dystrybutor: OCS Inventory Team
Rozmiar: 1
Nazwa pliku: register-download-ocs-inv...
OCSInventory NG - czyli Open Computer and Software Inventory Next Generation - to bezpłatne narzędzie rozpowszechniane na licencji GNU GPL. Jego podstawowym zadaniem jest inwentaryzacja zasobów sieci lokalnej, urządzeń, komputerów, zainstalowanych systemów operacyjnych oraz oprogramowania. Program rozpoznaje systemy Windows, Unix, Linux BSD, współpracuje z Solarisem i OS X . Szczegółowe dane zbierane są za pomocą komunikujących się ze sobą agentów, a informacje przechowywane w centralnej bazie danych. OCS korzysta z protokołu SNMP tam, gdzie nie jest możliwe zainstalowanie aplikacji agenta, obsługuje skrypty i wtyczki.

OCSInventory NG współpracuje także z GLPI, popularnym narzędziem do zarządzania zasobami sieciowymi. Dla nieobeznanego użytkownika kłopotliwy może być wybór wariantu instalacyjnego OCSInventory. Dostępny jest bowiem serwer linuksowy, windowsowy, zestaw agentów, wariant przeznaczony dla maszyn wirtualnych i jeszcze kilka innych opcji. OCS do działania wymaga także pakietu XAMPP i nie uruchomi się, jeżeli jakiś z jego elementów nie będzie funkcjonował prawidłowo.

UWAGA

Aby pobrać instalator, należy wypełnić formularz na stronie dystrybutora. Kliknięcie POBIERZ na tej witrynie przeniesie tam użytkownika.
Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.