Napisz do nas!

Opisz nam swój problem, podpowiedz czego brakuje w naszej bazie lub co możemy zmienić:


Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

Art of Illusion 2.2

Program do modelowania i renderowania grafiki trójwymiarowej.

Liczba pobrań: 502
Cena/licencja: GPL
Producent/dystrybutor: Peter Eastman
Rozmiar: 2.65 MB
Nazwa pliku: aoi22.zip
Program do modelowania i renderowania grafiki trójwymiarowej. Okno programu jest podzielone na cztery części - zawierają one rzuty obiektów w trzech płaszczyznach oraz widok obiektu w 3D. Po lewej stronie dostępny jest pasek narzędzi zawierający podstawowe elementy - dodawanie, przesuwanie, obracanie i zmiana rozmiaru obiektów. Oczywiście można tworzyć własne kształty i dowolnie nimi maniupulować.

Wszystkie obiekty w projekcie są wyświetlane w specjalnym okienku po prawej stronie - wystarczy wskazać konkretną nazwę, aby się podświetliła w podglądzie. W ten sposób można modyfikować właściwości. Ważną funkcją programu jest również tworzenie animacji - obiekty mogą się poruszać po zaplanowanych ścieżkach, a korzystając z ujęć różnych kamer i efektów świetlnych nawet mało zaawansowany grafik jest w stanie stworzyć interesujący film.

Zaletą programu (oprócz ceny) jest szybkość działania. Mało skomplikowane obrazy 3D na przeciętnym komputerze generowane są natychmiast, a ich edycja nie wystawia na próbę cierpliwości użytkownika.

Najnowsza wersja jest stabilna i zawiera kilkanaście usprawnień dotyczących m.in. renderowania, korzystania z wielu procesorów zainstalowanych w komputerze. Program stał się również bardziej intuicyjny. Do uruchomienia programu potrzebny jest sam program oraz specjalny plik uruchamiający. Pobierz oba programy i wypakuj je do jednego katalogu.
Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.