Napisz do nas!

Opisz nam swój problem, podpowiedz czego brakuje w naszej bazie lub co możemy zmienić:


Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

Mozilla Firefox 9.0.1 (Linux)

Mozilla Firefox to popularna przeglądarka internetowa. Jej dużą zaletą jest dostęp do zbioru różnorodnych wtyczek i rozszerzeń umożliwiających dostosowanie aplikacji do naszych preferencji.

Chcesz dodać program?
Link nie działa? Napisz do nas!
Liczba pobrań: 3379
Cena/licencja: Freeware
Producent/dystrybutor: Mozilla.org
Rozmiar: 17.69 MB
Nazwa pliku: firefox-9.0.1.tar.bz2
Mozilla Firefox to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Aplikacja udostępnia kluczowe, niezbędne do komfortowego przeglądania funkcje, jednak do dyspozycji użytkowników oddano setki wtyczek i rozszerzeń pozwalających dostosować program do indywidualnych potrzeb.

Mozilla Firefox dysponuje możliwością przeglądania stron w kartach, blokowania wyskakujących okienek pop-up, użytkownik może też skorzystać z wbudowanego mechanizmu sprawdzania pisowni (także po polsku). Domyślnie, do naszej dyspozycji oddany został wygodny menadżer pobierania plików. Wśród głównych zalet przeglądarki najczęściej wymienia się szybkość działania, zgodność ze standardami oraz olbrzymią liczbę dostępnych rozszerzeń. Warto wspomnieć również o dodatku „Personas”, który pozwala na dostosowanie wyglądu przeglądarki do własnych potrzeb a także szybkie dodawanie zakładek czy inteligentny pasek adresu.

Mozilla Firefox w wersji 9.0 zawiera kilka nowości:

-Technologia Type Inference, która znacznie poprawia wydajność JavaScriptu, dzięki czemu przeglądanie Sieci w Firefoksie jest teraz znacznie szybsze

-Obsługa gestów multi-touch na dwa palce w systemie Mac OS X Lion, ułatwiająca nawigację między stronami.

-Nowe usprawnienia deweloperskie, w tym wsparcie fragmentacji zapytań XHR

Wersja 9.0.1 poprawia problemy ze stabilnością przeglądarki. Błąd dotyczył głównie wersji na Mac OS X, ale nowe wydanie pojawiło się także na inne platformy.

Z pełną listą zmian można zapoznać się na stronie Mozilli.
Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.