Napisz do nas!

Opisz nam swój problem, podpowiedz czego brakuje w naszej bazie lub co możemy zmienić:


Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

Ubuntu 10.04 (netbook)

Netbookowe wydanie popularnej dystrybucji Linuksa, zoptymalizowane pod kątem małych ekranów. Nowością, która pojawia się w Ubuntu 10.04 jest program o nazwie Gwibber. To rozprowadzany na licencji open source program, który umożliwia mikroblogowanie i wspiera internetowe serwisy społecznościowe takie jak Twitter, Facebook, Digg, Flickr, FriendFeeda, Identi.ca czy Jaiku. Z programu można korzystać jak z osobnej aplikacji, lub za pośrednictwem interfejsu MeMenu. W nowym wcieleniu Ubuntu znalazł się też pakiet biurowy Open Office w wersji 3.2 i najnowszy Firefox 3.6, w którym domyślną wyszukiwarką jest Google.

Chcesz dodać program?
Link nie działa? Napisz do nas!
Liczba pobrań: 436
Cena/licencja: GPL
Producent/dystrybutor: Canonical Ltd.
Rozmiar: 733.84 MB
Nazwa pliku: ubuntu-10.04-netbook-i386...

[inne wersje programu Ubuntu]
Wydanie Ubuntu dla netbooków. Ubuntu 10.04 to edycja LTS (long term support - długoterminowe wsparcie techniczne), której użytkownicy mogą liczyć na trzy lata wsparcia w przypadku instalacji na komputerach biurkowych i pięć lat w wersji przeznaczonej dla serwerów.

Nowością, która pojawia się w 10.04 jest program o nazwie Gwibber. To rozprowadzany na licencji open source program, który umożliwia mikroblogowanie i wspiera internetowe serwisy społecznościowe takie jak Twitter, Facebook, Digg, Flickr, FriendFeeda, Identi.ca czy Jaiku. Z programu można korzystać jak z osobnej aplikacji, lub za pośrednictwem interfejsu MeMenu.

W nowym wcieleniu Ubuntu znalazł się też pakiet biurowy Open Office w wersji 3.2 i najnowszy Firefox 3.6, w którym przywrócono Google jako domyślną wyszukiwarkę.
Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.