Napisz do nas!

Opisz nam swój problem, podpowiedz czego brakuje w naszej bazie lub co możemy zmienić:


Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

Fedora 10 x86_64 (CD)

Finalna wersja kolejnego wydania popularnej dystrybucji Linuksowej. System korzysta z nowych środowisk graficznych GNOME 2.24 i KDE 4.1.2. Do tego wspiera zdalną kontrolę ustawień, obsługę zewnętrznych sprzętów (np.. Skaner, drukarka) i połączeń sieci Wi-Fi. Oprócz tego narzędzie rhgb pozwala na załadowanie dowolnego dodatku dla sprzętu.

Chcesz dodać program?
Link nie działa? Napisz do nas!
Liczba pobrań: 166
Cena/licencja: GPL
Producent/dystrybutor: Red Hat Inc.
Rozmiar: 3662.57 MB
Nazwa pliku: F10-x86_64-Live.iso

[inne wersje programu Fedora]
Finalna wersja kolejnego wydania popularnej dystrybucji Linuksowej..

Już na początku korzystania z systemu Fedora 10 widać liczne zmiany. Domyślny instalator - Anaconda - do konfiguracji interfejsów sieciowych używa NetworkMenagera, który to komunikuje się z D-bus. Dodatkowo producent zaoferował wsparcie dla systemu plików XFS; Fedora 10 obsługuje opóźnienia alokacji na partycjach ext4, ale bez plików powyżej 16 TB.

System korzysta z nowych środowisk graficznych GNOME 2.24 i KDE 4.1.2. Do tego wspiera zdalną kontrolę ustawień, obsługę zewnętrznych sprzętów (np… Skaner, drukarka) i połączeń sieci Wi-Fi. Oprócz tego narzędzie rhgb pozwala na załadowanie dowolnego dodatku dla sprzętu.

W nowej wersji systemu zastosowano wtyczkę OpenXChange, która umożliwia korzystania z Exchange Servera oraz służące do wykonywania audytu bezpieczeństwa narzędzie secTool. Poza tym zastosowano nowy graficzny bootloader - Playmouth - oraz zaktualizowano menedżer pakietów RPM do wersji 4.6.
Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.