Napisz do nas!

Opisz nam swój problem, podpowiedz czego brakuje w naszej bazie lub co możemy zmienić:


Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

Ubuntu 7.04 Alpha 3 pl

Testowa wersja dystrybucji systemu Linux, która zawiera ponad tysiąc programów.

Chcesz dodać program?
Link nie działa? Napisz do nas!
Liczba pobrań: 123
Cena/licencja: GPL
Producent/dystrybutor: Canonical Inc.
Rozmiar: 726.18 MB
Nazwa pliku: feisty-desktop-i386.iso

[inne wersje programu Ubuntu]
Nowa testowa edycja znakomitej dystrybuci Linuksa opartej na Debianie. Wydanie zawiera m.in. środowisko GNOME oraz w sumie ponad 1000 programów, poczynając od edytorów tekstu i arkuszy kalkulacyjnych (OpenOffice.org), poprzez przeglądarki internetowe, programy pocztowe, multimedialne, narzędzia sieciowe, na grach kończąc.

Co nowego w 7.04?

W systemie znajdzie się GNOME 2.17 i kernel 2.6.19, który od pewnego czasu jest w Fedorze Core i openSUSE. W wersji ostatecznej ma się pojawić edycja 2.6.20. Niewykluczone też, że tym razem styl graficzny systemu ulegnie znaczącemu odświeżeniu - miało się to stać już w Ubuntu 6.10, jednak ostatecznie Mark Shuttleworth zablokował większość zmian i zdecydował o pozostawieniu tylko odrobinę uładzonego klasycznego motywu Ubuntu.

Oprócz ładniejszego pulpitu w systemie pojawi się nowy Menedżer sieci, a kolejne ulepszenia w Upstarcie mają dodatkowo przyspieszyć uruchamianie się dystrybucji. GNOME wreszcie będzie potrafił regulować częstotliwość procesora - może w końcu dystrybucje bazujące na tym środowisku dogonią KDE pod względem długości czasu pracy na baterii.

Wersja niestabilna
Dołącz do dyskusji
Bądź pierwszy i zostaw komentarz.