By upilnować dokumenty
24 listopada 2009
Marcin Marciniak
Na konferencji EMC Momentum 2009 zaprezentowano możliwości platformy Documentum i rozwiązań partnerskich.
Mark Levis, prezes Content Management i Archiving w EMC
Zaprezentowane na konferencji rozwiązania umożliwiają bardzo szybkie wdrożenie predefiniowanego zestawu funkcjonalności, dostarczając firmie gotowych narzędzi w krótkim czasie. Dostosowanie tych narzędzi do potrzeb firmy jest szybkie i proste. Generuje, w związku z tym, o wiele mniejsze koszty niż dotychczasowe modele wdrożenia, które zakładały budowę wielu aplikacji przez deweloperów.
Outlook, Eksplorator i Finder
Dzięki rozwiązaniom klienckim dla aplikacji i systemów, dokumenty przechowywane w zasobach Documentum są dostępne w programie Outlook w intuicyjny sposób (działają typowe menu i opcje zarządzania). W najnowszej wersji usprawniono integrację z Outlookiem, umożliwiając przeciąganie dokumentów i załączników z folderów pocztowych do folderów związanych z repozytoriami. Następnym krokiem jest zazwyczaj ustawianie wersji, uprawnień, właściwości oraz lokalizacji. To wszystko można wykonać w Outlooku, przy czym można wykorzystać także reguły dla poczty wbudowane w ten program. Wykorzystanie reguł poczty przychodzącej umożliwia automatyzację niektórych czynności, takich jak np. umieszczanie w zasobach Documentum wiadomości dostarczanych z konkretnych źródeł. Razem z rozwojem rozwiązania offline, które umożliwia pracę bez bezpośredniego połączenia, podobna funkcjonalność została wprowadzona także do klienta dla Outlooka.
Drugim klientem, z którego użytkownicy mogą sprawnie korzystać, jest klient systemowy My Documentum for Desktop, który integruje się z powłoką Windows, daje dostęp do repozytorium za pomocą standardowych okien Eksplorator Windows lub Mój Komputer. Integracja obejmuje także okna otwierania i zapisu plików aplikacji Microsoft Office. Opracowana wersja dla systemu MacOS X jest zintegrowana z Finderem, dzięki czemu zasoby Documentum łączą się z lokalnie dostępnymi obiektami w tym systemie.
Oceń artykuł
średnio: 0 liczba ocen: 0
Komentarze (0)
Najpopularniejsze
- Ministerstwo Cyfryzacji ma już swoją...
- Microsoft: Kinect dla Windows jeszcze w tym...
- Jakie skutki będzie miało wprowadzenie ACTA
- 5 zmian, które mogą zaważyć na...
- Boni powołał członków Rady Informatyzacji
- Koniec ery nieograniczonego dostępu do...
- Kolejne aresztowania w związku z aferą w...
- ATCA zostało wdrożone w sieci 3G Polkomtela...
- Rejestr Usług Medycznych, czyli największa...
- Nokia w trzy miesiące straciła miliard euro
Rekomendacje
Serwisy IDG - Warunki obsługi - Kontakt - Redakcja - Regulamin - O nas - Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME
Reklama - Licencjonowanie treści
Computerworld Polska i Computerworld Polska online są znakami towarowymi IDG Poland SA.
© Copyright 2012 International Data Group Poland S.A. 04-204 Warszawa ul. Jordanowska 12 tel.(+4822)321-78-00 fax(+4822)321-78-88





