Billing dla klientów biznesowych

Subskrybuj RSS A A A
12 maja 2003
Computerworld

Telekomunikacja Polska podpisała z EDS Polska umowę o wartości ok. 94 mln zł (22,2 mln euro) na wdrożenie systemu billingowego dla klientów korporacyjnych. EDS wdroży rozwiązanie Kenan/BP amerykańskiej firmy CSG Systems. To samo rozwiązanie działa już we France Telecom, który jest większościowym akcjonariuszem TP.

Telekomunikacja Polska podpisała z EDS Polska umowę o wartości ok. 94 mln zł (22,2 mln euro) na wdrożenie systemu billingowego dla klientów korporacyjnych. EDS wdroży rozwiązanie Kenan/BP amerykańskiej firmy CSG Systems. To samo rozwiązanie działa już we France Telecom, który jest większościowym akcjonariuszem TP.

Umowa z EDS obejmuje wdrożenie zintegrowanego systemu billingowego, migrację danych, roczną gwarancję oraz 4-letnie utrzymanie systemu. Projekt ma się zakończyć w ciągu 18 miesięcy (do końca 2004 r.). System ma zostać zintegrowany z innymi działającymi już w TP rozwiązaniami IT, w tym - wdrażanym przez Sofrecom i Prokom Software - systemem CRM - PeopleSoft 8 CRM. Nowy system billingowy ma umożliwić rozliczanie wszystkich usług klientów biznesowych na jednej fakturze.

W ubiegłym roku Telekomunikacja Polska zdecydowała, że klientów indywidualnych będzie rozliczał system billingowy Serat 2 firmy Spin. Od pierwszego kwartału 2003 r. działa on we wszystkich okręgach TP.

Oceń artykuł

średnio: 0 liczba ocen: 0

Komentarze (0)

Najnowsze

Państwo do konsolidacji

Obywatele uważają administrację publiczną za jeden organizm. W rzeczywistości jest to kilka tysięcy oddzielnych struktur, obrosłych biurokratycznymi naroślami. Czy można zracjonalizować działanie państwa? Jak w tym może pomóc informatyka?

Zarządzanie po japońsku

W praktyce przemysłowej wypracowano szereg skutecznych metod zarządzania. Wiele powstało w Japonii. Dlaczego, mimo ich efektywności, nie zawsze są stosowane w biznesie?

e-Sąd z odsieczą sprawiedliwości

Polski wymiar sprawiedliwości postrzegany jest jako skostniały i opieszały. Tymczasem kolejne e-usługi udostępniane przez Ministerstwo Sprawiedliwości ułatwiają życie przedsiębiorcom i usprawniają pracę sądów.

e-Zdrowie w Polsce i na świecie

Projekty informatyzacji służby zdrowia realizowane są na świecie z różnym powodzeniem. Skąd Polska mogłaby czerpać wzorce? A może jesteśmy skazani na własne rozwiązania?

Raport Państwo 2.0, czyli nowa wizja informatyzacji państwa

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, zaprezentował raport "Polska 2.0. Nowy start dla e-administracji". Przedstawia on informacje na temat stanu realizacji projektów będących w gestii nowo utworzonego ministerstwa oraz prezentuje kierunki dalszych działań związanych z informatyzacją i cyfryzacją administracji publicznej w naszym kraju.

Cyberprzestępcy podążają za użytkownikami

Już dwie na trzy polskie firmy odnotowały ataki lub awarie, które spowodowały spadek produkcji. Co trzecia firma utraciła dane. Liczba takich przypadków będzie rosła, bo hakerzy biorą na cel najbardziej masowe technologie. Szybko reagują też na zmiany w firmowej architekturze.

Jak zaplanować karierę w branży IT

Doświadczenia łączone na różnych stanowiskach w firmach o odmiennych profilach są szczególnie cenione przez pracodawców. Dlatego warto głęboko przeanalizować możliwości rozwoju kariery, które obecnie stwarza rynek IT.

Rekomendacje



Serwisy IDG - Warunki obsługi - Kontakt - Redakcja - Regulamin - O nas - Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME
Reklama - Licencjonowanie treści - Prenumerata: Computerworld, Networld, PC World
Computerworld Polska i Computerworld Polska online są znakami towarowymi IDG Poland SA.
© Copyright 2012 International Data Group Poland S.A. 04-204 Warszawa ul. Jordanowska 12 tel.(+4822)321-78-00 fax(+4822)321-78-88