Multimedialna pani od angielskiego
Nauka języka za pomocą Europlus+ Business English
Nauka języka za pomocą Europlus+ Business English
Young Digital Poland konsekwentnie wzbogaca swoją ofertę multimedialnych programów wspomagających naukę języków. Najnowszą propozycją jest Europlus+ Business English - oprogramowanie przeznaczone dla specyficznej grupy odbiorców zainteresowanych językiem angielskim stosowanym w ekonomii i biznesie.
Program do nauki języka jest narzędziem o ograniczonej żywotności. Im jest lepszy, tym krócej będzie wykorzystywany przez ucznia, gdyľ z definicji stanowi jedynie środek do osiągnięcia celu, którym jest nauczenie się obcego języka. Niestety, autorzy interaktywnego kursu Euro+ Business English postarali się, aby nauka angielskiego nigdy nie skończyła się. Zdobycie umiejętności w posługiwaniu się aplikacją, wiedzy o poszczególnych funkcjach programu i ich realizacji zabiera bowiem prawie tyle samo czasu, ile programiście napisanie Business English.
Instalacja programu nie sprawia kłopotu. Program umożliwia zorganizowanie grupy uczestników kursu, z których każdy zapisuje rezultaty nauki niezależnie od innych. Dodatkowo systemowi Euro+ towarzyszy wiele aplikacji: Browser, Business Audio Dictionary, Tape Recorder, Spelling Teacher i Irregular Forms, które mogą być uruchamiane niezaleľnie od głównego programu.
Naukę języka można, w zależności od umiejętności, rozpocząć na etapie Business First lub Business Targets. Rozpoczynając kurs dla początkujących lub średnio zaawansowanych uczeń powinien jednak mieć za sobą co najmniej rok solidnego, szkolnego przygotowania z języka angielskiego. Druga część programu Business Targets, częstokroć przerywana doskonałymi dialogami i filmami wideo, przeznaczona jest dla osób zaawansowanych.
Każdy z kursów zarówno, Business First, jak i Targets podzielony jest na 10 lekcji, te zaś na ćwiczenia, stanowiące najmniejsze części kursu. W ramach lekcji można korzystać z trzech części: Wprowadzenia, Ćwiczeń i Testów, które posiadają odrębne zestawy ćwiczeń. Przyciski z belki poleceń i dwóch, standardowych belek ikon służą użytkownikowi do uruchamiania poszczególnych narzędzi, a także przełączania między lekcjami, ćwiczeniami i słownikami.
Żadne z prezentowanych, doskonałych zresztą ćwiczeń w Europlus+ nie posiada niestety połączeń hipertekstowych - w postaci ikony bądź podświetlonego tekstu - z kolejnymi ćwiczeniami i użytkownik musi żmudnie przebijac się przez poszczególne funkcje programu, co czasem wywołuje wrażenie, że dobór treści programowych jest dość przypadkowy.
Oceń artykuł
Komentarze (0)
Najpopularniejsze
- Ministerstwo Cyfryzacji ma już swoją...
- Microsoft: Kinect dla Windows jeszcze w tym...
- Jakie skutki będzie miało wprowadzenie ACTA
- 5 zmian, które mogą zaważyć na...
- Boni powołał członków Rady Informatyzacji
- Koniec ery nieograniczonego dostępu do...
- Kolejne aresztowania w związku z aferą w...
- ATCA zostało wdrożone w sieci 3G Polkomtela...
- Rejestr Usług Medycznych, czyli największa...
- Nokia w trzy miesiące straciła miliard euro
Rekomendacje
Serwisy IDG - Warunki obsługi - Kontakt - Redakcja - Regulamin - O nas - Polityka prywatności - Serwis zgodny z ASME
Reklama - Licencjonowanie treści
Computerworld Polska i Computerworld Polska online są znakami towarowymi IDG Poland SA.
© Copyright 2012 International Data Group Poland S.A. 04-204 Warszawa ul. Jordanowska 12 tel.(+4822)321-78-00 fax(+4822)321-78-88





